Shopping Cart
Your shopping cart is empty!
Your best online store in Jordan
+962 6 5677 488
| Processor Specifications | |
|---|---|
| Processor Model | 4th Generation Intel® Core™ i5-4460s |
| Processor Cache | 6M |
| Processor Speed | 2.90GHz up to 3.40GHz |
| Specifications Main Board | |
| Chipset | Intel® H81 |
| Operating System | |
| OS | Free Dos |
| Memory | |
| Memory Size | 4 GB |
| Memory Type | DDR3 1600MHz |
| Storage Specification | |
| Storage Size | 500 GB |
| Storage Technology | HDD SATA |
| Speed (RPM) | 7200 |
| Graphic Card Specifications | |
| Graphic Card Model | Intel HD Graphics 4600 |
| Input & Output | |
| Ports | 4 – USB 3.0 (2 rear) 4 – USB 2.0 (2 front/2 rear) RJ-45 Display Port 1.2 VGA Serial Parallel Audio Line Out; Audio Line In; Mic In |
| Optical Drive | SATA Super Multi Light Scribe DVD Writer |
| Networking | |
| Ethernet Port | Integrated Realtek RTL8111DL Gigabit Ethernet |
| Extras | |
| Multimedia | Lenovo Keyboard + Lenovo Mouse |
| After Sales Service | |
| Warranty | 1 year international warranty |
| Physical Specifications | |
| Weight | 2.30kg |