Shopping Cart
Your shopping cart is empty!
Your best online store in Jordan
+962 6 5677 488
| Specifications | |
|---|---|
| First page out (ready) | Black: As fast as 8.5 sec (from Auto-Off) |
| Print quality black (best) | Up to 600 x 600 dpi (1200 effective dpi with HP FastRes 1200) |
| Resolution technology | HP FastRes 600 HP FastRes 1200 |
| Duty cycle (monthly, A4) | Up to 5 000 pages |
| Print technology | Laser |
| Processor speed | 266 MHz |
| Display | None |
| Replacement cartridges | HP 85A Black LaserJet Toner Cartridge CE285A (~1600 pages) |
| Print Specifications | |
| Print speed black | Normal: Up to 18 ppm |
| Memory | |
| Maximum memory | 2 MB |
| Memory specifications | |
| Memory, standard | 2 MB |
| Connectivity | |
| HP ePrint capability | No |
| Mobile printing capability | None |
| Wireless Technology | Optional enabled with purchase of a hardware accessory |
| Connectivity, standard | 1 Hi-Speed USB 2.0 |
| Network ready | Optional |
| Minimum system requirements | Windows 10 Windows 8 Windows 7 Windows Vista Windows Server 2008 Windows Server 2003 Mac OS X v10.4 v10.5 v10.6 1 GB RAM 350 MB available hard disk space CD-ROM drive USB port |
| Physical Specifications | |
| Weight | 6.57kg |
| Width X Depth X Height | 15.10in x 11.10in x 9.90in |