Shopping Cart
Your shopping cart is empty!
Your best online store in Jordan
+962 6 5677 488
| Processor Specifications | |
|---|---|
| Processor Model | MediaTek MT8167D 64bit |
| Operating System | |
| OS | Android 7.0 |
| Memory | |
| Memory Size | 1 GB |
| Storage Specification | |
| Storage Size | 8 GB |
| Graphic Card Specifications | |
| Panel Type | HD (1366 x 768) Truelife LED-Backlit Display |
| Screen Size | 7" |
| Input & Output | |
| Built-in Camera | Lenovo HD Webcam |
| Microphone | Yes Built-In |
| Networking | |
| Wireless Network | 802.11b/g/n integrated Wi-Fi |
| Connectivity | |
| Bluetooth | Yes |
| General Features | |
| Color | Black |
| After Sales Service | |
| Warranty | 1 year international warranty |
| Physical Specifications | |
| Weight | 2.30kg |